Repertuar Warszawskiego Teatru Improwizacji
"Smakosz Węgrzynka"

Jeśli chcesz iść na spektakl, w którym każdy aktor dobrze zna swoją rolę, to źle trafiłeś!

Na występach naszego warszawskiego duetu możesz bowiem spodziewać się wszystkiego, ale nie tego, że będziemy deklamować z pamięci wyuczone kwestie. Zagramy bez scenariusza, zaimprowizujemy! Nasz repertuar ról jest całkiem nieprzewidywalny, również dla nas!

Bazujemy na formacie teatru improwizowanego, który nazywa się strumień świadomości. Polega na tym, że prosimy publiczność o podanie dowolnego słowa. To może być miejsce, czynność, cecha, pierwsze, co przyjdzie widzom do głowy. Wybieramy jedną propozycję, która stanowi dla nas wyzwanie, jest emocjonująca lub po prostu ciekawa.

Następnie tworzymy całą serię zdarzeń, które oparte są na tym jednym, podanym przez kogoś słowie. Ono staje się naszym punktem wyjścia do improwizacji i do wszystkiego, co zdarzy się później. Z tego wyrazu powstanie historia, a przedstawione scenki będą ze sobą połączone i będą wynikać jedna z drugiej. Spoiwem poszczególnych aktów będą raz zwyczajne, a innym razem zupełnie luźne czy abstrakcyjne skojarzenia.
Teatr impro pokaże Ci, jak wiele można stworzyć, mając do dyspozycji tylko kilka znaczących liter.

Jesteś ciekaw, co potrafi ludzki umysł? Po występach naszego teatru w Warszawie zwykle odbywa się również tak zwany dżem, podczas którego sam możesz sprawdzić się w roli aktora. Pozwól ponieść się wyobraźni i patrz, gdzie Cię zaprowadzi! Jeśli jednak wolisz być tylko obserwatorem, daj się zaprosić do obejrzenia naszego spektaklu, którego nie zagramy już nigdy więcej

Plakat promujący nasz format "Strumień Świadomości

Strumień Świadomości

termin literacki, oznaczający rodzaj monologu wewnętrznego.

Nas dwóch, jedno nieśmiało wykrzyczane przez kogoś z publiczności słowo i 45 minut czasu.
Tak można w skrócie scharakteryzować grany przez nas "Strumień Świadomości".

Pierwsza grana przez nas scena bezpośrednio bazuje na usłyszanym słowie, które używamy niczym katalizatora do "odpalenia widowiska".

Każda kolejna bazuje na poprzedniej tworząc tym samym "strumień świadomości."
Ważne jest tutaj wyjaśnienie, że nie jest to strumień świadomości Patryka i Marcina, tylko strumień świadomości wszystkich osób zgromadzonych w naszym warszawskim teatrze improwizacji.

Każda reakcja publiczności - jej uśmiechy, lub smutki - wpływa podświadomie na improwizatorów, dzięki czemu razem przeżywamy te 45 minut czasu. Z tego też względu możemy zaryzykować stwierdzenie, że każdy pokaz będzie jedyny w swoim rodzaju.

Dżem impro

odgrywanie scen bez przygotowania lub wcześniej określonych ustaleń.

Chcesz sprawdzić jak to jest, kiedy "ogranicza Cię tylko Twoja własna wyobraźnia"?
Czy ten stan to bardziej błogosławieństwo czy przekleństwo?

U nas masz taką możliwość! Kiedy zejdziemy ze sceny, rozpocznie się 15 minutowa przerwa, po której zapraszamy Cię serdecznie na improwizowany jam.

W każdym tygodniu przygotujemy dla Ciebie szereg gier i zabaw improwizowanych, dzięki którym możesz wejść na scenę i samodzielnie przekonać się jak wygląda improwizacja w praktyce.

Pamiętaj też, że jesteś bezpieczny. Nie ma u nas przymusu wychodzenia na scenę, więc jeśli nie będziesz chcieć, to nikt Cię na siłę nie wyciągnie :)